Zidurile gri ale Bucurestiului au prins culoare. Adolescentii au primit un spațiu al lor unde să își expună creațiile. Mesajul are o încărcătură aparte. Atrage privirile și admirația trecătorilor. În spatele lui însă se află o poveste pe care nimeni nu vrea s-o trăiască. Muralul SPACE FREE este un proiect inițiat de Fundația Friends for Friends, parte din Campania Respectului. Da, mesajul are legătură cu campania împotriva violenței domestice. Acum, că știți, priviți-l încă o dată! Cum vi se pare?
![](https://www.presscafe.ro/wp-content/uploads/2017/06/Poza-din-oras-2.jpg)